Academy Tester of the Week

czyli pierwszy sukces na uTest.com

Kilka tygodni temu rozpoczęłam swoją przygodę z uTest.com. Dla tych co nie wiedzą, to platforma dla społeczności międzynarodowej, gdzie można nauczyć się testowania, prawidłowego raportowania błędów, dołączania odpowiednich załączników do raportów (zrzuty ekranów, nagrywanie video, logi) a z czasem nawet sobie dorobić.

Platforma uTest.com ma rewelacyjną uTest Academy to oficjalny program wprowadzający uTest, mający na celu nauczenie podstawowych umiejętności testowania i umożliwienie testerom ćwiczenia tych umiejętności w cyklach testowych na żywo.

Pod koniec uTest Academy bierze się udział w cyklach testów praktycznych. Każdego tygodnia setki testerów uczestniczą w tych cyklach szkoleniowych, a co tydzień zespół Akademii wybiera jednego testera z każdego z cykli treningowych, aby wyróżnić ich wybitną pracę jako testera i członka zespołu w danym cyklu.

Wybrani testerzy muszą wykazać się konsekwencją i doskonałością w znajdowani i raportowaniu błędów (i nie tylko), składając wysokiej jakości raporty dotyczące problemów, przypadki testowe, recenzje aplikacji oraz angażując się w dyskusje zespołowe i uczenie się społeczności.

Projekty szkoleniowe w każdym tygodniu obejmują następujące zagadnienia:

  • Introduction to Testing cycle - wprowadzenie do cyklu testowego
  • Computers cycle – projekt obejmujący testy na komputerze
  • Mobile devices cycle – testy przeprowadzane na telefonach komórkowych
  • Mobile devices cycle – testy przeprowadzane na telefonach komórkowych
  • Charles proxy cycle – uczestnictwo w cyklu testów praktycznych: Charles Proxy Testing
  • Challenge cycle – uczestnictwo w cyklu testów praktycznych: Academy Challenge
  • All Star cycle - cykl testów praktycznych dla wybranych ;)

Co tydzień w każdym z nich bierze udział 150-200 testerów z całego świata. Rozpoczynając moją przygodę nawet nie przypuszczałam, że mogę czymkolwiek wyróżnić się wśród takiej ilości osób. Tudno mi nawet opisać jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że w moim drugim projekcie zostałam wytypowana na najlepszego testera tygodnia. Nie muszę Wam mówić jak wiele dało mi to energii do dalszego podnoszenia umiejętności.

Przede mną jeszcze kilka projektów, dzięki którym będę mogła wiele się nauczyć. Potem przyjdzie czas na szlifowanie umiejętności w projektach płatnych. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie!

Pozdrawiam

Magdalena

Tester tygodnia na uTest Academy